Komentarze do sesji

Fraktal

Opowiem Wam jak to się zaczęło. Kiedy robiłem gruntowne porządki ze swoim życiem, ponieważ zorientowałem się, że połowa już upłynęła i czas pomyśleć o jego sensie, wtedy wydarzały się różne dziwne rzeczy. Owszem, bardzo dużo czytałem a wyboru lektur dokonywała moja intuicja. Wkrótce do tego „zboczenia” dołączyła potrzeba uczestniczenia w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach i kursach. Tutaj też intuicja brała w swoje ręce wszystkie wybory i sposobności jakie nadarzały się w owym czasie.

Najbardziej gruntowna przebudowa mojego systemu przekonań rozpoczęła się po pierwszym stopniu kursu z NLP. To dwutygodniowe szkolenie teoretyczno-praktyczne dawało mi dobre narzędzie do autoterapii swojej osobowości. Przez cztery lata trwała podstawowa naprawa tego, co w mojej osobowości zgrzytało w stosunku do tego, kim chciałem być.

Może się to komuś wydawać śmieszne, że się sobie nie spodobałem, ale tak już jest, gdy bliżej przyjrzeć się swoim reakcjom, sposobie rozumowania i ramom ograniczającym rzeczywistość. Tę prawdziwą od fałszywej, tę legalną od nielegalnej, dozwoloną od zabronionej, czy też chwaloną w grupie społecznej od tej napiętnowanej.

Dopiero po czterech latach uznałem, że podstawowe porządki zostały zrobione i czas już, aby sięgnąć po wyższą specjalność w tej dziedzinie, która dla mnie przynosiła głęboką autoterapię.

Kolejne szkolenie w technikach NLP u tego samego nauczyciela trwało trzy tygodnie. Rozłożyłem to na dwa lata ponieważ każdy tydzień szkolenia był niejako odrębną całością. Wtedy po raz pierwszy w życiu doświadczyłem przekroczenia osobowości pracując na „linii czasu”. W takim procesie można penetrować swoje doświadczenia z obecnego życia sięgając do elementów wypartych z pamięci, można też zobaczyć swoje alternatywne życie zakładając innych rodziców i inny czas. Dla mnie było to rewelacją, ponieważ mój stosunek do reinkarnacji przekraczał wiarę – ja to wiedziałem. Tutaj dostałem narzędzie za sprawą, którego mogłem tego doświadczyć. Oczywiście nie wszyscy wynieśli z tego doświadczenia pełnię satysfakcji, ale ja na pewno.