Wyprawa w głąb siebie

wyprawa IWyprawa w głąb siebie to tytuł książki, który zrodził się w mojej głowie, gdy postanowiłem napisać coś więcej o sobie. Więcej o swojej ścieżce, podglądaniu innych i przeobrażaniu siebie poprzez wgląd w swoją głębszą tożsamość.

To wgląd w siebie, poprzez medytacje i różne odmienne stany świadomości, pozwolił mi stawać się innym człowiekiem. Zmieniały się moje poglądy i przekonania, bowiem doświadczając siebie z innej perspektywy niż osobowość, stajemy się innymi ludźmi.

Mój zamysł z uchwyceniem w słowa czegoś, co dawałoby jakiś rys o przeobrażaniu ludzi wkraczających na ścieżkę w ponadosobowe przestrzenie rozwoju, zrodził się w 2010 roku.

Wtedy rozmyślałem nad szablonem i informacjami, którymi chciałbym się podzielić w tej książce. Było tego dużo ponieważ oprócz swojej drogi przeobrażania zamierzałem również przytaczać doświadczenia innych ludzi, którzy wcześniej przechodzili podobne zmiany.

A ponieważ przeczytałem ogromną ilość książek z dziedziny ezoteryki, „parapsychologii”, paleoastronautyki czy też, o fenomenie UFO-logicznym – przykładów miałem bardzo dużo. Przykładów, które niejako dawały płaszczyznę odniesienia dla moich przeżyć i doświadczeń.

Posiadałem też wiele doświadczeń zgromadzonych w wyniku współpracy z medium, które za sprawą hipnozy przenosiłem do innych rzeczywistości, by od Mistrzów – duchowych istot – otrzymywać wiedzę, dużo szerszą, od pozyskiwanej drogą zmysłową.

Jedne doświadczenia z odmiennymi stanami świadomości służą do przebudowy programów wprowadzonych do podświadomości. Tutaj zajmujemy się „naprawą” osobowości. Przebudowa w strukturze systemu przekonań nazywana jest często rozwojem osobistym. Tą częścią swoich doświadczeń nie zamierzam się dzielić, gdyż literatury fachowej z owej tematyki jest znaczna ilość.

Natomiast doświadczenia z odmiennymi stanami świadomości, które sięgają do ponadosobowej części naszej tożsamości są dla mnie ważniejsze i tym zamierzam się dzielić.

Doświadczenia przekraczające w górę, naszą osobową świadomość, nazywamy kontaktem z nadświadomością. Z tej płaszczyzny możemy czerpać wiele podpowiedzi. Doświadczając wglądów w wyższe przestrzenie naszej tożsamości, mamy wrażenie spotkania się z wyższą inteligencją, z jakimś kreatorem naszego tu zaistnienia. Albo z boskim pierwiastkiem w nas samych. Każda nazwa jest dobra i sposobów dotarcia do niej, też wiele.

Kiedy z początkiem roku 2011 rozpocząłem przelewanie na papier wiedzy, jaką pragnę się dzielić, szybko zrozumiałem, że treści jest więcej, niż na jedną, podręczną książeczkę. Wtedy postanowiłem, że będą to dwie części pod jednym tytułem i każda z nich zawierać będzie po dwanaście rozdziałów. Rozdziały niejako wyodrębniają myśl przewodnią w nich zawartą.

W ten sposób pierwsza część zaistniała w druku, i została udostępniona czytelnikom od września 2012 roku.

Powyżej zdjęcie okładki pierwszego wydania, zaś poniżej, treść z tylnej części okładki.

Ta książka jest inna od wszystkich, które czytałeś do tej pory. I nie dlatego, że jakakolwiek powtarzalność w danej tematyce jest prawie niemożliwa, ale dlatego, ponieważ świat zmienia się szybciej niż nam się wydaje. Doświadczanie wglądów w inne stany świadomości staje się coraz bardziej dostępne dla przeciętnego człowieka. W dzisiejszej dobie życia nie potrzebujesz już wieloletnich, systematycznych medytacji, aby uzyskać dostęp do wiedzy o swojej duchowej tożsamości. Dawniej było to dane tylko mistykom.

Książka, którą trzymasz w ręku ujawnia wiele różnych dróg dotarcia do głębszej, duchowej tożsamości, żeby tam zrozumieć powód, dla którego tutaj się znalazłeś.

Podgląd drugiej strony rzeczywistości często daje nam odpowiedź na takie pytania jak: Skąd przychodzę? Dokąd zmierzam? Jaki jest cel mojego tu zaistnienia, jaki program życiowej wspinaczki powinienem przejść, by sprostać oczekiwaniom. I wreszcie – jeżeli są jakieś oczekiwania w stosunku do mojej osoby, to kim jest Ten, kto oczekuje?

Autor od wielu lat zajmuje się hipnozą, aby za jej pomocą podglądać tę drugą stronę rzeczywistości w poszukiwaniu odpowiedzi na powyższe pytania.


wyprawa IIW grudniu 2013 roku, została wydana druga część książki, która wchodzi do sprzedaży z początkiem 2014 roku. Materiał zawarty w drugiej części jest z zasady bardzo podobny jak w pierwszej części, jednak bardziej odważnie sięgam po wzorce innych badaczy. Przytaczam też kilka sesji regresji duchowych, prowadzonych w podobny sposób, jaki opracował Michael Newton. Wszystkie przytoczone tutaj sposoby sięgania do wyższych stanów świadomości, świadczą o ważnym wpływie ducha na materię i cały nasz świat, w którym żyjemy.

Oto treść z okładki II częsci Wyprawy w głąb siebie:

Książka ta – podobnie jak pierwsza jej część – ukazuje nam ludzi doświadczających innych stanów świadomości, będąc zarazem zachętą do naśladowania owych doświadczeń.

Pokazuje też, że kiedy obcujemy w wymiarach przestrzeni duchowej, wtedy mamy dostęp do najcudowniejszych elementów naszego budzenia się na inną rzeczywistość.

Zaś dostęp do poszerzającej się świadomości, niesie ze sobą przebudzenie na szersze wszechistnienie. Istnienie połączone z całością Wszechświata – Boskim Tworzeniem.

Jesteśmy świadkami rozbudzania się wewnętrznej mocy kreowania rzeczywistości, która nas otacza, żeby świadomie współtworzyć nowy lepszy świat. Nowe lepsze Jutro.

Podczas gdy pierwsza ksiażka, w dwóch częściach, funkcjonowała w obiegu, miałem tylko jeden rok wypoczynku. Potem, czyli od 2014 roku parcie, aby dzielić się nadal mymi doświadczeniami, zaczęło się wzmagać. Więc przez cały rok, moje zapiski zaczęły stwarzać jakąż konstruktywną czałość. Mór wydawca, pierwszego tytułu, planował swoją emigrację do Wielkiej Brytanii. jego rodzina już tam przebywała. Teraz musiałem liczyć tylko na siebie. Ukończywszy pracę nad książką, której nadałem tytuł "Fantazjowanie o przebudzeniu", zabrałem się za jej edycję. Postanowiłem liczyć na siebie. Stworzyłem też okładkę, zaś drukarnia zrobiła swoje. W ten sposób kiążka trafiła do moich rąk w roku 2015.

Okładka nowa 1Pomimo że miałem serce do napisania i edycji wydawniczej, to już do kolportażu nie znalazłem zapału. Dlatego też, Okładka nowa 2po pewnym czasie, około 1,5 roku, zrozumiałem, że lepiej udostępnić moje prace ludziom poszukującym inspiracji w duchowych poszukiwaniach, niżby miały zalegać, moje skromne, przestrzenie mieszkalne. Stąd też od lutego 2017 roku, udostępniłem mojej siążki w wersji elektronicznej (pdf) do pobrania lub czytania z ekranu.

Zrobiłem też nowe opracowanie (poprawienie) treści pierwszego tytułu - Wyprawy w głąb siebie. Także zmiany okładek na mój styl. Czyli podobnie jak stanowi to "Fantazjowanie o przebudzeniu". 

Okładki nowego, poprawionego wydania: