Wyprawa w głąb siebie

wyprawa IWyprawa w głąb siebie to tytuł książki, który zrodził się w mojej głowie, gdy postanowiłem napisać coś więcej o sobie. Więcej o swojej ścieżce, podglądaniu innych i przeobrażaniu siebie poprzez wgląd w swoją głębszą tożsamość.

To wgląd w siebie, poprzez medytacje i różne odmienne stany świadomości, pozwolił mi stawać się innym człowiekiem. Zmieniały się moje poglądy i przekonania, bowiem doświadczając siebie z innej perspektywy niż osobowość, stajemy się innymi ludźmi.

Mój zamysł z uchwyceniem w słowa czegoś, co dawałoby jakiś rys o przeobrażaniu ludzi wkraczających na ścieżkę w ponadosobowe przestrzenie rozwoju, zrodził się w 2010 roku.

Wtedy rozmyślałem nad szablonem i informacjami, którymi chciałbym się podzielić w tej książce. Było tego dużo ponieważ oprócz swojej drogi przeobrażania zamierzałem również przytaczać doświadczenia innych ludzi, którzy wcześniej przechodzili podobne zmiany.

A ponieważ przeczytałem ogromną ilość książek z dziedziny ezoteryki, „parapsychologii”, paleoastronautyki czy też, o fenomenie UFO-logicznym – przykładów miałem bardzo dużo. Przykładów, które niejako dawały płaszczyznę odniesienia dla moich przeżyć i doświadczeń.

Posiadałem też wiele doświadczeń zgromadzonych w wyniku współpracy z medium, które za sprawą hipnozy przenosiłem do innych rzeczywistości, by od Mistrzów – duchowych istot – otrzymywać wiedzę, dużo szerszą, od pozyskiwanej drogą zmysłową.

Jedne doświadczenia z odmiennymi stanami świadomości służą do przebudowy programów wprowadzonych do podświadomości. Tutaj zajmujemy się „naprawą” osobowości. Przebudowa w strukturze systemu przekonań nazywana jest często rozwojem osobistym. Tą częścią swoich doświadczeń nie zamierzam się dzielić, gdyż literatury fachowej z owej tematyki jest znaczna ilość.

Natomiast doświadczenia z odmiennymi stanami świadomości, które sięgają do ponadosobowej części naszej tożsamości są dla mnie ważniejsze i tym zamierzam się dzielić.

Doświadczenia przekraczające w górę, naszą osobową świadomość, nazywamy kontaktem z nadświadomością. Z tej płaszczyzny możemy czerpać wiele podpowiedzi. Doświadczając wglądów w wyższe przestrzenie naszej tożsamości, mamy wrażenie spotkania się z wyższą inteligencją, z jakimś kreatorem naszego tu zaistnienia. Albo z boskim pierwiastkiem w nas samych. Każda nazwa jest dobra i sposobów dotarcia do niej, też wiele.

Kiedy z początkiem roku 2011 rozpocząłem przelewanie na papier wiedzy, jaką pragnę się dzielić, szybko zrozumiałem, że treści jest więcej, niż na jedną, podręczną książeczkę. Wtedy postanowiłem, że będą to dwie części pod jednym tytułem i każda z nich zawierać będzie po dwanaście rozdziałów. Rozdziały niejako wyodrębniają myśl przewodnią w nich zawartą.

W ten sposób pierwsza część zaistniała w druku, i została udostępniona czytelnikom od września 2012 roku.

Powyżej zdjęcie okładki pierwszego wydania, zaś poniżej, treść z tylnej części okładki.

Ta książka jest inna od wszystkich, które czytałeś do tej pory. I nie dlatego, że jakakolwiek powtarzalność w danej tematyce jest prawie niemożliwa, ale dlatego, ponieważ świat zmienia się szybciej niż nam się wydaje. Doświadczanie wglądów w inne stany świadomości staje się coraz bardziej dostępne dla przeciętnego człowieka. W dzisiejszej dobie życia nie potrzebujesz już wieloletnich, systematycznych medytacji, aby uzyskać dostęp do wiedzy o swojej duchowej tożsamości. Dawniej było to dane tylko mistykom.

Książka, którą trzymasz w ręku ujawnia wiele różnych dróg dotarcia do głębszej, duchowej tożsamości, żeby tam zrozumieć powód, dla którego tutaj się znalazłeś.

Podgląd drugiej strony rzeczywistości często daje nam odpowiedź na takie pytania jak: Skąd przychodzę? Dokąd zmierzam? Jaki jest cel mojego tu zaistnienia, jaki program życiowej wspinaczki powinienem przejść, by sprostać oczekiwaniom. I wreszcie – jeżeli są jakieś oczekiwania w stosunku do mojej osoby, to kim jest Ten, kto oczekuje?

Autor od wielu lat zajmuje się hipnozą, aby za jej pomocą podglądać tę drugą stronę rzeczywistości w poszukiwaniu odpowiedzi na powyższe pytania.