Peter Russel

Peter RussellPeter Russell jest autorem książek i mówcą uznawanym za jednego z czołowych myślicieli na temat współczesnej świadomości duchowości. Jego książki i filmy wideo zdobyły międzynarodowe uznanie.

Peter uważa, że wielkim wyzwaniem na teraz, jest uwolnienie ludzkiego myślenia od ograniczających przekonań i postaw, które odpowiadają za tak wiele naszych problemów osobistych, społecznych i globalnych. Jego misją jest propagować istotną wiedzę o ludzkiej świadomości. Odnajdywać ja w różnych tradycjach duchowych i rozpowszechniać ich nauki dla samowyzwolenia w przekonujące, współczesne sposoby.

Dlatego przygotowuje i rozpowszechnia on swoje praktyki medytacyjne dla zainteresowanych od ponad czterdziestu lat. Jego podejście charakteryzuje pełną prostotę w medytacji, dla puszczenia wszelkich oczekiwań i kontroli. Zasadą tego wspaniałego podejścia jest to, że nic nie musimy zmieniać lub usuwać. Jest to, po prostu, oddanie się w pełni dla chwili obecnej.

Pomyślisz sobie, być może – jeszcze jeden „czarodziej”, któremu zależy, by przekonać nas do swojej racji. Może nawet będziesz obstawał, że takie poglądy daleko odbiegają do głównego nurtu naukowego i nie godzi się tym zajmować. Wtedy to będzie twoja racja, którą pragnę uzupełnić. Otóż Peter Russell ukończył z wyróżnieniem fizykę i psychologię eksperymentalną na Uniwersytecie Cambridge w Anglii, oraz studia podyplomowe z informatyki. Studiował razem ze Stephenem Howkingiem. Uczył się też medytacji i wschodniej filozofii w Indiach, a po powrocie do Anglii prowadził badania naukowe nad neurofizjologią na Uniwersytecie w Bristolu.