Dolores Cannon - wywiad


Dolores Cannon

O Dolores Cannon

Dolores Cannon urodziła się w 1931 roku, w St. Luis – stan Missuri, USA. Mieszkała i kształciła się w tym mieście aż do roku 1951, kiedy to poślubiła zawodowego żołnierza amerykańskiej marynarki wojennej. Kolejne 20 lat spędziła – jak typowa żona wojskowego – podróżując po całym świecie, od bazy do bazy, i zajmując się rodziną.

Z ideą badania poprzednich inkarnacji drogą regresji hipnotycznej zetknęła się w 1968 roku. Wówczas to jej mąż, hipnoterapeuta-amator, przeprowadził sesję regresji hipnotycznej. Obiektem seansu była koleżanka z pracy, która szukała rozwiązania swoich problemów z nadwagą. W tamtym czasie, w latach 60, regresji hipnotycznych nie uważano za metodę psychoterapeutyczną. Była to praktyka nieortodoksyjna, mało popularna i zajmowała się nią garstka amatorów-eksperymentatorów. Dolores uległa fascynacji tą dziedziną, lecz nad własne zainteresowanie przełożyła obowiązki wobec rodziny.

W 1970 roku jej mąż, jako weteran, odszedł ze służby i wraz z rodziną osiedlili się na wzgórzach Arkansas (USA). Wtedy Dolores zaczęła karierę publicystyczną. Publikowała artykuły w rozmaitych magazynach i dziennikach. Kiedy jej dzieci dorosły, wybrały własne życiowe ścieżki, Dolores powróciła do zaniechanych niegdyś zainteresowań regresją hipnotyczną oraz reinkarnacją. Studiując różne metody hipnozy wypracowała własną, unikatową technikę pracy, umożliwiającą uzyskanie od obiektu hipnozy jak największego zasobu informacji. Od 1979 roku prowadzi regularną praktykę, gromadząc i katalogując dane zebrane od setek obiektów-ochotników. Określa siebie mianem hipnoterapeutki oraz badaczki psychiki, która zapisuje „utraconą” wiedzę. Od 1987 roku Dolores zajmuje się sferą zjawisk związanych z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

Kolejne filmiki z tej serii znajdziesz w Sieci.

Z przykrością donoszę że:

Zmarła Dolores Cannon znana amerykańska hipnoterapeutka

19 października w wieku 83 lat zmarła Dolores Cannon, terapeutka hipnozy regresyjnej, twórczyni Terapii Uzdrawiania Kwantowego Hipnozą QHHT. Znana ze zgłębiania tajemnic pozaziemskich inteligencji i ich wpływu na naszą planetę. Autorka 18 książek, przetłumaczonych na ponad 20 języków, w Polsce znane były m.in.: „Jesteśmy Dziećmi Gwiazd” (PL 2005), „Kosmiczni Ogrodnicy” (w PL 2000), „Trzy Fale Ochotników i Nowa Ziemia” (PL 2013).

 

WYWIAD

Nazywam się Krery Cassidy, pracuję w organizacji „Project Camelot Productions” i zapraszam na wywiad z Dolores Cannon. 
Cieszę się bardzo, że mogę przestawić szerszej publiczności Dolores i jej osiągnięcia.

Dziękuję.

Studiuję Twoją pracę już od pewnego czasu, przeczytałam kilka książek i jestem zachwycona zaangażowaniem oraz troską, z jaką traktujesz każdą osobę, którą poddajesz regresji hipnotycznej. Naprawdę cieszę się, że mogę z Tobą rozmawiać. Dziękuję bardzo za poświęcony czas.

Dzięki za zaproszenie.

Zacznijmy może od powodów, dla których rozpoczęłaś tę pracę oraz wyjaśnienia zjawiska „Trzech Fal”, jak sama je nazwałaś, które przybyły na pomoc naszej planecie.

OK. Jestem hipnoterapeutką i konsultantką. Zajmuję się terapią, którą przeprowadziłam już dla wielu, wielu ludzi. Zainteresowałam się hipnozą ponad 40 lat temu, kiedy nie było jeszcze ruchu „New Age”, nikt nic nie wiedział o reinkarnacji. Nie było czegoś takiego jak przeszłe wcielenia, nikt o tym nic nie wiedział, więc „przygotowywałam scenę” wtedy. Zdecydował przypadek. Przeprowadzałam wtedy sesje hipnotyczne dla pozbycia się nałogów, palenia, schudnięcia, jedynego znanego w tamtych czasach sposobu.  Wtedy natknęliśmy się na wspomnienia z poprzednich wcieleń. Oczywiście nie było książek na ten temat, nikt nie wyjaśniał, co w takich przypadkach należałoby robić i czego oczekiwać. Jedynie ciekawość nakazywała mi szukać i poznawać coraz więcej. Ta rzeczywistość pojawiła się tak nieoczekiwanie, więc mogłam ją zwyczajnie zignorować, ale ja zagłębiłam się w nią z pełną determinacją. 
Pierwsza książka, którą wtedy napisałam, traktowała o początkach moich poszukiwań. Nie mogłam jej opublikować, gdyż temat nie był nośny, wyprzedzał swój czas. Wydana została znacznie później. 

Która to książka? Jaki ma tytuł?

„Five Lives Remembered”, „Wspomnienia z pięciu wcieleń”.

OK.

To jest właśnie opowieść o naszych początkach, która pomimo prób nie została opublikowana. Nie było wówczas wydawnictw, ani księgarń „New Age”. W wydawnictwach mówiono: Nie rozumiemy tego. Nie wiemy o co chodzi. Musiałam więc odłożyć ją na półkę. Kontynuowałam pracę, rozpoczynając intensywne sesje regresji hipnotycznych do poprzednich wcieleń. 
Było to 30 lat temu, a od tamtego czasu zdobyłam dużo więcej informacji, które pozwoliły mi wydać kolejne książki. Musiało jednak upłynąć wiele, wiele lat zanim świat o nich usłyszał.   

Dobrze, a później dotarłaś do wspomnień, nie tylko z poprzednich wcieleń, ale opisujących również życie na planetach, należących do innych układów słonecznych.

Tak.

Opisujących doświadczenia innego rodzaju, kiedy byli „istotami pozaziemskimi” (ang. E.T.), jak my byśmy je nazwali.

Jak już mówiłam, 30 lat temu rozpoczęłam sesje regresji hipnotycznej, ale 25 lat temu poproszono mnie, żebym rozpoczęła badania nad zjawiskiem UFO. W Arkansas, gdzie mieszkam, nie było nikogo, kto mógłby się tym zająć. Był to kolejny pionierski temat.