Eckhart Tolle o sobie

Tłumaczenie Vincenty Docent (z poprawkami)

ETTV Icon About EckhartTolleJestem świadoma, że twierdzisz, iż osobista historia nie jest ważna, ale nadal chciałabym zadać Ci parę pytań na temat twojego życia i Twojej przeszłości. Jak dorastałeś? Gdzie dorastałeś i w jakim rodzaju rodziny?

Dorastałem w północno-zachodnich Niemczech do 13-stego roku życia. Mój ojciec był dziennikarzem. Moja matka, gospodynią domową. Moi rodzice rozwiedli się, kiedy miałem 12 lat. Mój ojciec wycofał się z konwencjonalnego życia i społeczeństwa. Był wczesnym autsajderem, zanim ten termin w ogóle istniał i przeprowadził się do Hiszpanii. Moi rodzice rozwiedli się. Mój ojciec wyjechał mieszkać w Hiszpanii, a ja byłem bardzo nieszczęśliwy w szkole. W wieku 13 lat, odmówiłem chodzenia dłużej do szkoły. To był mój jedyny akt buntu jako dziecko.

pobraneOgólnie byłem bardzo cichym, posłusznym dzieckiem, ale coś od środka powstrzymywało mnie przed chodzeniem do szkoły. Po prostu nie mogłem tego dłużej robić, więc przestałem. Moja matka nie wiedziała co ze mną robić, aż w końcu postanowiono, że powinienem dołączyć do ojca w Hiszpanii. Gdzie on ponownie się ożenił. Prowadził bardzo niekonwencjonalne życie. On żył z oszczędności przez kilka lat. Potem, znowu zaczął pracować. Więc moje lata pomiędzy wiekiem 13 do 19 lat spędziłem w Hiszpanii. Język Hiszpański stał się moim drugim językiem. Byłem zabrany z kultury, która otaczała mnie przez pierwsze 13 lat mojego życia i umieszczony w kompletnie innym środowisku i kulturze. A to prawdopodobnie była dobra rzecz, ponieważ, jeśli ktoś spędza całe życie w jednym określonym kulturowym środowisku, zwykle staje się uwarunkowany przez tę określoną kulturę – bezwiednie. Tak więc, poprzez doświadczanie różnych kultur jako dziecko, to w jakiś sposób, być może, sprawiło, że kulturowe uwarunkowanie było mniej głębokie, mniej sztywne. Mój ojciec zawsze był bardzo niekonwencjonalną osobą. Niektórzy nazwaliby go ekscentrykiem.