Ciekawe wywiady

fet01 17

W tym miejscu przytaczać będę wywiady z ludźmi, którzy w jakimś stopniu przyczyniają się do łamania sztywnych wzorców światopoglądowych. Łamania zastałych paradygmatów naukowych zbudowanych na siedemnastowiecznej fizyce materializmu, otaczającej rzeczywistości

Zapoznam Cię z ludźmi odważnie sięgającymi do czegoś więcej niż zezwala ten zniewalający system dogmatów. Tak, dogmatów religijnych, naukowych i wszelkich innych wzorców moralności, którymi jakże często manipuluje się uległe społeczeństwa konformistyczne.

Moim pragnieniem jest, aby wynajdywać ludzi, którym nieobce jest sięganie po wiedzę dalej niż zezwala system kształtujący tę normalną rzeczywistość. Ludzi posiadających „otwarte głowy” na dużo szersze pojmowanie rzeczywistości nad tę preferowaną ogólnie obowiązującym światopoglądem.

I nie obawiaj się, że zwiodę Cię na „manowce” moimi słowami – posłuchaj ludzi otwartych na dużo szersze pojmowanie rzeczywistości. Niech sami przemówią do Ciebie swoim własnym językiem.

A jeśli uznasz, że ich język przemawia do Ciebie, zachęcam do podzielenia się swymi uwagami. Może nawet przyczynisz się tym do wskazania kolejnych autorytetów, których idee warto propagować. Nie dla poklasku, lecz bardziej dla „powiewu” nowej myśli, wyzwolonych sposobów pojmowania tej rzeczywistości, która niby dla ułatwienia nam życia, stała się więzieniem systemu.

Teraz przemówi mój Mistrz duchowy i nie tylko…

 Istota ludzka to część całości zwanej przez nas "wszechświat", część ograniczona czasem i przestrzenią.

Doświadcza siebie, swych myśli, uczuć w oderwaniu od reszty - to jakby złudzenie optyczne jego świadomości.

Jesteśmy więżniami tego złudzenia, który ogranicza nas do naszych pragnień osobistych i sprawia, że darzymy uczuciem tylko naszych najbliższych.

Musimy z tego więzienia się wydostać.

Albert Einstein